Zrównoważony rozwój dziecka

WYCHOWANIE DZIECKA. W KIERUNKU ZDROWIA I HARMONII W SOBIE I ŚWIECIE

Wychowanie kolejnego pokolenia jest naszą odpowiedzialnością – jako rodziców i społeczeństwa, aby „po pierwsze nie szkodzić”. Niestety do tej pory nikt nigdy nie uczyła jak wychowywać zdrowo, a praktyka psychosyntezy uświadamia jak wiele osób niesie traumy z dziecństwa. Autorka dokonała psychosyntezy, patrząc z podejścia medycznego i psychologicznego i stworzyła „model” wychowania do zdrowia.

Książka jest wznowieniem uzupełnionego wydania „ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU DZIECKA W ŚWIETLE NOWYCH WYZWAŃ z 2008 roku (Oficyna Wydawnicza IMPULS). Jak pisze Autorka we wstępie: Książka jest hołdem dziecku we mnie, które przez lata przypominało mi, że wszystko co dotyczy mnie jest żywe, obecne, choć głęboko „zakopane“ i wymaga uwagi, a przede wszystkim wyjścia naprzeciw fundamentalnej potrzebie bezwarunkowej miłości i akceptacji jego obecności. Potrzebuje ono bowiem nieustannej troski o harmonijny (zrównoważony) rozwój i wspieranie zdrowia na wszystkich jego poziomach.

Książka jest też propozycją skierowaną do twórców programów edukacyjnych dla nauczycieli, także tworzenia edukacji rodziców – wychowania do zdrowia, aby po latach nie trzeba było terapii w wielu sferach życia, tym samym jest częścią całożyciowej edukacji.

Oby starczyło nam wyobraźni i cierpliwości na ten nieustanny kontakt z fundamentalnym fragmentem nas samych, korzeniami naszej historii, dla budowania harmonii w sobie, dziecku, rodzinie i świecie. Cena książki drukowanej – 86 zł, ebook – 62 zł.