Psychoenergetyka słowa

SŁOWO JAKO ENERGIA

Dr Roberto Assagioli, t wórca psychosyntezy, stworzył pojęcie psychoenergetyki, którą uważał za tzw. „piątą siłę w psychologii”.

Ta kolejna książka z cyklu „poradnik edukacji siebie – edukacja dla każdego, sztuka życia w świecie” odnosi się właśnie do energii słów, które używamy, nie mając pojęcia, co one niosą w sobie.

Książka zawiera wiele odniesień do działań zarówno rodziców, jak i pracy nauczycielskiej i każdej innej związanej z ludźmi. Jest szczególnie ważna w uświadomieniu sobie oddziaływania słów na drugą osobę (w tym dziecko), ponieważ słowa mogą leczyć i słowa mogą ranić. Te efekty nie są widoczne przez lata, wpływają jednak na nieświadome zachowania osoby w stosunku do siebie i innych. Prowadzą w efekcie do chorób o podłożu psychosomatycznym, których nie można wyleczyć przy użyciu leków. Zakodowane w nas słowa, które „bolą” trzeba znaleźć i uzdrowić. Można także uświadamiać ich psychoenergetyczny wpływ, zgodnie z zasadą psychosyntezy „gdy coś przychodzi na czas – jest to edukacja; gdy za późno – to terapia”. Cena książki drukowanej – 45 zł, ebook-36 zł.