książka drukowana i ebook

Świadome rodzicielstwo

ŚWIADOME RODZICIELSTWO to praktyczne podejście psychosyntezy do wychowania. To kolejna książeczka z cyklu WYZWANIA EDUKACYJNE, sztuka życia w świecie, a jednocześnie „poradników edukacji siebie”. Zawiera wiele cennych informacji, a przede wszystkim bezcennych zadań/pytań dla rodziców – szczególnie młodych, aby zrozumieć jak wychowywać młode pokolenie. Mogą to zrobić zaglądając „do siebie” dla sprawdzenia i zweryfikowania własnych wzorców, celem uświadomienia sobie (i nie popełnienia błędów) „co mi służyło w dzieciństwie, a co raniło. Pozwala także dostrzec to, co mogą wspierać w dziecku, jako jego własne cechy (jak w nasionku), czyli jego program na życie, zawarty już w nim samym. Szersze opisanie tej tematyki można znaleźć w książce „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ DZIECKA W ŚWIETLE NOWYCH WYZWAN” – wydanej przez Oficynę Wydawniczą IMPULS lub w nowym jej wydaniu „WYCHOWANIE DZIECKA. W KIERUNKU ZDROWIA I HARMONII W SOBIE I ŚWIECIE”.

Wyjątkowym novum, a jednocześnie wyzwaniem na obecne czasy jest umiejętność zarządzania sobą. Nie możesz bowiem skutecznie zarządzać innymi, jeśli nie nauczysz się kierować sobą. To nadzwyczaj trudna umiejętność, gdy nie masz do tego instruktora czy przewodnika do wewnętrznego świata. Niemniej jest ona ogromnie satysfakcjonująca, prowadząca nie tylko do dobrostanu i zdrowia we wszystkich dziedzinach życia, ale przede wszystkim do „zakwitnięcia’, a więc samo-aktualizowania potencjałów, drzemiących w każdym i do zrealizowania siebie w życiu dla swego i innych dobra. Jeśli tego nie zrobisz, Twój sukces (o ile) będzie powierzchowny, bez głębi, a Twoja sztuka życia – “bez duszy”.

Autorka wprowadza Czytelnika w meandry wewnętrznego świata, poprzez proste ćwiczenia wizualizacyjne, a każda osoba jest zaproszona do otwarcia do niego drzwi, aby zobaczyć, “co jest więcej”. Jako wyjątkowa istota każdy z nas jest niepowtarzalny, a stąd musi sam siebie odkryć. Ta książka jest dla zdrowych, samoaktualizujących się nieustannie osób. Jest dla wybranych, dla tych, którzy czują się “powołani”, aby takimi być – “liderami jutra”.